Edzésekről
Edzések menete
Edzéseink bemelegítéssel kezdődnek, ezután az aktuális tematika technikáinak tanulása és gyakorlása következik, ezután jön a gyakorlóküzdelem, és/vagy az erősítés. Végül nyujtással fejezzük be az edzést.
Edzésfelszerelések:
Ha először jössz edzésre, a ruházat lehet bármi amiben jól érzed magad és kényelmesen tudsz mozogni. Később karate gí-t kell beszerezni, kezdőknek fehér alsóval, fekete felsővel. Ha más harcművészet ruhájában érkezel, fehér övet köss hozzá.
Boxkesztyűt mihamarabb be kell szerezni, legalább 10 oz (uncia) méretben, de 75 kg felett ez nyugodtan lehet nagyobb (12-14-16 oz). Nem árt a bandázst is venni hozzá, ami higiéniai okokból is fontos, valamint védi a csuklót és a bütyköket.
Lábszárvédő kell a rúgástechnikákhoz, ebből létezik műbőrből és bőrből készült is, a lábfejvédővel kombinált az, ami a legjobban védi a lábat (a profi versenyzők is ilyenben edzenek).
Fogvédő: akár földharc, akár állóbunyó, fogvédőre szükség van, ezekből többféle is létezik, az egyik legjobban bevált a két komponensű fogvédő. Itt a külső burkot egy két komponensű szilikonnal kell kiönteni, azt a felső fogsorra rányomni és megvárni amíg megköt a szilikon. Így a fogaink formáját tökéletesen felveszi, fennmarad és nem esik ki a szánkból ha kinyitjuk.
Mellvédő, lágyékvédő: edzésen nem kötelezőek mindenki maga dönti el. Versenyen a szuszpenzor kötelező.
Fejvédő: hasznos bár sokan nem kedvelik, mindenkit a használatára bíztatok! Bizonyos versenyszámokban kötelező.
DOJO ETIKETT
1. A TANULÓK HAJOLJANAK MEG AZ EDZÉS HELYÉRE VALÓ
BELÉPÉSKOR VAGY ANNAK ELHAGYÁSAKOR.
2. A CIPŐKET VEGYÉK LE BELÉPÉS ELŐTT.
3. MIELŐTT BELÉPNEK A DOJO-BA IGAZÍTSÁK MEG GI-JÜKET,
KEZÜK ÉS LÁBUK LEGYEN TISZTA.
4. A TANULÓK LEGYENEK PONTOSAK; HA KÉSŐN ÉRKEZNEK, VÁRJANAK A TEREM SZÉLÉN ADDIG,
AMÍG A MESTER ENGEDÉLYT AD A BELÉPÉSRE.
5. HA KORÁBBAN SZERETNÉNEK TÁVOZNI, EDZÉS ELŐTT SZÓLJANAK A MESTERNEK.
6. A TANULÓK NE VISELJENEK ÉKSZERT VAGY ÉLES TÁRGYAT AZ EDZÉS ALATT.
7. AZ EDZÉS ELŐTT TILOS AZ ALKOHOLFOGYASZTÁS.
8. TILOS A DOHÁNYZÁS A DOJO-BAN.
9. TILOS A KÁROMKODÁS A DOJO-BAN.
10. A TANULÓK NE EGYENEK, ÉS NE RÁGÓGUMIZZANAK AZ EDZÉS IDEJE ALATT.
11. TILOS ÉTELT ÉS ITALT A DOJO-BA BEVINNI.
12. A TANULÓK LEGYENEK SEGÍTŐKÉSZEK ÉS UDVARIASAK EGYMÁSSAL.

Egy nyári kihívás vége…
Egyik nyári szünetben, kiírtunk egy kihívást amiben választható feladatok voltak, felülés, guggolás és kento (öklön fekvőtámasz). A cél mindegyikből 10 000 db volt összesen és két hónap állt rendelkezésre. Az egész klub tagság, mindenhol fekvőtámaszokat nyomott hogy meglegyen, ugyanis a közös táblázatban mindenki látta hol tartanak a többiek, és senki sem akart lemaradni. Marci és Balázs (a képen) összebeszéltek hogy az utolsó 100-at együtt csinálják meg, amit meg is örökítettek.